sobota, 27 lutego 2016

Zaproszenie na wystawę ikon 2 III - 10 IV

Dnia 2 marca (środa) w Centralnej Bibliotece Rolniczej przy Krakowskim Przedmieściu 66 w Warszawie o godzinie 17 wykładem pt. "Ikony sztuka i wiara", który wygłosi Kasia Martynuska (ikonopis, historyk sztuki, studentka Akademii Ikony w Brukseli, wspaniały instruktor pisania ikon, u którego uczyłam się podstaw tej sztuki) rozpocznie się wernisaż wystawy współcześnie malowanych ikon "Ikona - droga do pokoju".

Wystawa, na której znajdzie się także ikona mojego autorstwa (co poczytuję sobie za ogromny, niezasłużony zaszczyt) będzie czynna (w hallu głównym tuż przy wejściu) do 10 kwietnia w godzinach otwarcia Biblioteki, czyli od 9 do 20 oprócz niedziel (w sobotę do 13). 
Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszam
Basia

8 komentarzy:

 1. Basiu-to wspaniale ,że wystawa ikon będzie w marcu w tym czasie.Będę z Tobą....myślami,sercem.I mam nadzieję ,że tak jak obiecałaś pozwolisz mi spojrzeć na Twoją ikonę..Chyba źle coś napisałaś ..jaki niezasłużony -już ktoś kto o tym decydował lepiej wie.
  Tak myślę .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Grażynko za Twoją niezawodną, serdeczną obecność, za dobre słowa.
   Tak, to wspaniały czas na wystawę ikon, które przecież są miejscem spotkania, szansą na zamyślenie, zadumanie, na refleksję, zatrzymanie w biegu życia.
   Ikonę, która jest prezentowana na wystawie znasz, bo powstała jakiś czas temu. Fotografię tej, którą dopracowuję prześlę Ci niebawem. I następnej także :)
   Ucałowania :)

   Usuń
 2. Jaka szkoda, że mieszkam tak daleko. Zgadzam się z poprzedniczką... jaki niezasłużony?
  Skoro pokazują to bardzo zasłużenie. Pozdrawiam:):):):)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za życzliwe, ciepłe słowa :) Cieszę się z obecności ikony mojego autorstwa na wystawie ponieważ takie jest przeznaczenie każdej ikony - służyć sobą innym, by nieść pokój, dobro, światło, by przemieniać ludzkie serca.
   Pozdrawiam :)

   Usuń
 3. Szkoda, że wystawa będzie tylko w Warszawie. Z wielką przyjemnością bym ją odwiedziła, a może wystawa przyjedzie też do Poznania? Jaki niezasłużony - myślę tak jak moje poprzedniczki, że tutaj się pomyliłaś.
  Pozdrawiam serdecznie i czekam na relację z wystawy. Mam nadzieję, że pojawi się na blogu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Anitko:) Z tego co wiem wystawa będzie tylko w Warszawie. Wiesz, nie kokietuję tym niezasłużeniem. Szczerze tak myślę, bo ja piszę ikony od niedawna, a większość z tych którzy wystawiają robi to od kilku lat. Podziwiam ich warsztat. Ja nieustannie doświadczam trudu tworzenia.
   Nie myślałam w ogóle o relacji z wystawy. Ale mnie zaskoczyłaś pomysłem. Postaram się więc zrobić zdjęcia.
   Pozdrawiam :)

   Usuń
 4. Gratuluję Basiu. szkoda, że daleko mieszkam:-(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Basieńko :) Mam nadzieję, że sercem będziesz ze mną.
   Ucałowania

   Usuń