środa, 20 listopada 2013

Zatrzymanie


Piękna muzyka, piękne słowa, piękne chwile... Pięknie być...
Myślę, że tego nam trzeba. Tak na co dzień, nie od święta. W każdym momencie, by nie przegapić życia, by nie mignęło przed oczami w szale obowiązków, w trudzie trosk, w zmaganiu.
Teraz może być ta chwila. Jeśli chcesz, to się zatrzymaj. Możesz dołączyć muzykę w tle, może płomyk świeczki, może obecność kogoś, kogo kochasz a może po prostu usiądziesz wygodnie sam z kubkiem kawy w pobliżu.
Zapraszam. Poczytaj. Porozmyślaj. Posłuchaj. Odetchnij.
Pobądź sobą. Pobądź ze mną.
Kiedyś spodobał mi się wiersz Jonasza Kofty "Trzeba marzyć" (znalazłam go na stronie www.poezjaa.info) a ostatnio zauroczyła muzyka zespołu Ms. No One.
Moim zatrzymaniem nad nimi dzielę się dzisiaj z Wami :)


Trzeba marzyć

Żeby coś się zdarzyło
Żeby mogło się zdarzyć
I zjawiła się miłość
Trzeba marzyć
Zamiast dmuchać na zimne
Na gorącym się sparzyć
Z deszczu pobiec pod rynnę
Trzeba marzyć

Gdy spadają jak liście 
Kartki dat z kalendarzy
Kiedy szaro i mgliście
Trzeba marzyć
W chłodnej, pustej godzinie
Na swój los się odważyć
Nim twe szczęście cię minie
Trzeba marzyć
W rytmie wietrznej tęsknoty
Wraca fala do plaży
Ty pamiętaj wciąż o tym
Trzeba marzyć
Żeby coś się zdarzyło
Żeby mogło się zdarzyć
I zjawiła się miłość
Trzeba marzyć
Z życzeniami pięknych marzeń
Basia

P.s.
Jeszcze raz dziękuję pewnej cudownej osobie za umożliwienie mi spotkania z tą muzyką :) B.

4 komentarze:

 1. Basiu, włączyłam komputer, żeby znaleźć dane statystyczne z 2009 roku, muszę wyjaśnić, dlaczego gdzieś, kiedyś nie wpłaciłam 1,90 a potem 3, 80. I jeszcze jednej, trochę większej kwoty. Jestem zmęczona ostatnimi trzema tygodniami i każdego dnia myślę, że to już dzień ostatni. Tak myślę rano, a potem wieczorem okazuje sie , że to jeszcze jeden trudny dzień. I nie mam juz siły na każdy następny trudny dzień. I kiedy włączyłam komputer, oczywiście musiałam zajrzeć na parę ulubionych stron. I Twoje "Zatrzymanie". Dziękuję. Posłuchałam piosenkę, ale więcej energii dały mi obrazy lata, kolory. Po wysłuchaniu włączyłam Carlosa Libedinsky - gente ques si. I to, w połączeniu ze słowami (Twoimi), obrazami z zamieszczonego przez Ciebie utworu, pomogło. Dziękuję. Może to powinien być raczej email lub sms, a nie komentarz, ale stało się. ;) Maria

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Och, Mario kochana, życie kopie nas drobiazgami. Nieustannie, z tego co o nim wiem (niestety). Jak nie jeden "drobiazg", to drugi a potem jeszcze i jeszcze...
   Wcale się nie dziwię, że masz dosyć. Ja czasem też i stąd "uciekam" w piękno. Każdy z nas ma swoje własne jego wyczucie, dla każdego, co innego nim jest. Trzeba, tak myślę, stale, nieustannie poszukiwać tego piękna w każdej możliwej postaci, by złożyło się na szali jako przeciwwaga dla kopniaków.
   Cieszę się, że chociaż trochę lepiej :)
   Zapraszam zawsze i na zawsze :)
   Do zobaczenia już wkrótce :)

   Usuń
 2. Ja się zatrzymam z Wami kochane moje ....syn wczoraj zerwał ze swoją dziewczyną. młodzi...przywiązałam się, pokochałam ją jak córkę..no i ciężko mi równie chyba jak im..teraz jestem pośrodku, bo dla obydwu jestem mamą.
  Pewnie za niedługo poznam nową "synową" i też ją pokocham ,ale smutno :-(
  Wiele miłości jej dałam tej, której mam cały czas w nadmiarze, tak czy siak mam nadzieję ,że zostaniemy sobie bliskie.
  Już mi z Wami lepiej -koniec smuteczków,kawusia i do przodu..miłego dnia :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przykra sprawa takie rozstanie. No cóż, co my wiemy o tym, co w czyimś sercu...
   Jednak myślę, że serca pamiętają. Mówię nie tylko o Twoim, ale też tej dziewczyny.
   Dałyście sobie coś, prawda? I to "coś" zostaje Gabrysiu kochana. Zostaje w nas na zawsze. Szkoda, że młodzi nie są ze sobą, ale... trudno. A Twoja miłość dana nie zniknie, dobrze, że została dana, wypełniła komuś kawałek jego serca i teraz ma ten kawałek jak słoneczny zakątek w ogrodzie pełen ślicznych kwiatów :)
   Zrób sobie dobrej herbatki, włącz piękną muzykę i dobre myśli - "wyślij" nimi "dzieciakom" całą moc miłości, która jest w Tobie. Tyle możesz zrobić a to bardzo wiele, uwierz mi.
   Ciepła w sercu kochana Ci życzę i uśmiechu pomimo :)
   Całuję :)

   Usuń