czwartek, 1 listopada 2012

Skojarzenia ;)


Kiedy człowiek już wie, czym jest "Bliskość wytęskniona", bo dopadło go "Zauroczenie", to snuje nieustannie "Marzenia".
I chociaż dźwiga ze sobą "Bagaż przeszłości", to pytając ma nadzieję, że nie jest "Za późno?".
I mimo, że wie, iż są jedynie "Ulotne chwile szczęścia", to nieobce jest mu już "Pragnienie ciepła", więc woła z tęsknotą "Jesteś tam?", bo chce jak "Zwierciadło" odbić w swoich oczach wizerunek innych oczu.
No tak. Skoro spadło coś na człowieka "Jak grom z nieba", jest to najwyraźniej "Nieuniknione", więc niemożliwe jest, by wziąć "Urlop od życia".
Już się wie, że coś jest "Między nami" i niełatwo jest wtedy powiedzieć "Precz z moich oczu!", bo z wnętrza wyrywa się pragnienie "Kochaj!".
I chociaż ma się świadomość, że istnieje "Ciemna strona miłości", to każdy sobie mimo to zadaje pytanie: "Co ty wiesz o... miłości?", a zaraz za nim: "Kim jesteś?".
Bo jest bezradny wobec tego, co czuje, bo wie, że "Serce nie sługa" i nawet jeżeli czasem ma ochotę udręczony zawołać "Ratunku!", to jednak najchętniej chciałby wpaść do dna w czyjeś "Oczy" i poprosić z nadzieją "Otul mnie" sobą.
I mając świadomość, że na nic "Nigdy nie jest za późno" może snując "Wspomnienia" napisać swoje "Listy" i "Bajka o dwóch sercach" będzie miała happy end ;)

Basia

P.s.
Dzisiaj żartobliwy wpis z dedykacją szczególnie dla tych, którzy są już stałymi bywalcami u mnie (czy Wy nigdy nie śpicie?). A serio - dziękuję za Waszą obecność, którą jestem wzruszona, która mnie nieustannie cieszy i za każdym razem jest, mimo wszystko, niespodzianką. I podnosi mnie na duchu, więc ślę ukłony i uśmiechy. I moją fizjonomię znad morza (wybaczcie ten szał na mojej głowie, ale u mnie to normalne nawet i bez wiatru, a co dopiero z nim, chociaż najgorszą część z góry wycięłam, bo nawet dla mnie to już było za wiele).
Aha! Czy mówiłam, że Was lubię? No to mówię :)
B.

2 komentarze:

  1. Chylę czoła po przeczytaniu tego posta! Ja też Cię... bardzo!

    OdpowiedzUsuń