środa, 24 października 2012

Nigdy nie jest za późno


Na nic nigdy nie jest za późno. Życie mnie tego nauczyło. Jednak...
Zapominamy o tym, bo... Nie wiem czemu, ale zapominamy. Jakby wszystko było ostateczne i nic nigdy nie dało się zmienić.
Przecież mamy rozum, żeby sobie z różnymi sprawami dać radę. I wolę, by wprowadzić w czyn to, o czym myślimy. I uczucia, które, jeśli im damy dojść do głosu, poprowadzą we właściwą stronę. Tylko na czyjąś śmierć nic nie można poradzić. O tym też nie pamiętamy. Najczęściej nie przychodzi nam do głowy, że ktoś nam może zniknąć z życia (bo jak znika z oczu to jeszcze nie dramat, zawsze można odnaleźć, wystarczy tylko chcieć i być upartym) i to na zawsze.
Wtedy i tylko wtedy jest naprawdę koniec. Już nie ma komu powiedzieć, czego się za jego życia powiedzieć nie zdążyło, nie ma komu spojrzeć w oczy. Już można jedynie wspominać.
Każda inna sytuacja jest do naprawienia, jeśli się coś zepsuło, do zaczęcia, jeśli się do tej pory tego nie zrobiło i do patrzenia na nią z nadzieją. Każda.
Zastanawia mnie więc skąd w nas czarnowidztwo? Może z powodu braku zaufania jednego człowieka do drugiego (do siebie samego też)? Czemu się zresztą nie dziwię, bo jeżeli ma się niezbyt miłe doświadczenia w relacjach z ludźmi, to jest się ostrożnym.
Jednak wówczas łatwo przegapić kogoś, komu można zaufać. Ludzie są naprawdę różni. Nie wszyscy tak samo.
Na pewno warto próbować jeśli nam zależy na czymś albo na kimś. Bo to "zależy", które pojawiło się w nas nie jest bez znaczenia. I wtedy trzeba tak po prostu otrząsnąć się z przeszłości jakby jej nie było. Wyzerować siebie i zacząć od nowa.
Może okazać się, że przełamanie siebie, swojego braku nadziei, czarnowidztwa było najlepszą rzeczą jaką się kiedykolwiek zrobiło.
Warto dobrze się czuć.
Warto mieć w życiu to, czego się pragnie.
Warto żyć pełnią. Warto być szczęśliwym.
I warto, bardzo warto nigdy się nie poddawać.
Szklanka jest zawsze do połowy pełna i nie wierzcie nikomu (sobie samemu też), gdy będzie mówił, że do połowy pusta.
Jest takie powiedzenie, że "nadzieja jest matką głupich i zakochanych", więc z całego serca życzę i sobie, i każdemu... głupoty i bycia zakochanym :)

Basia Smal

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz